Czy odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero podbije rynek?

Ecoperla Profine Zero to najnowszy system odwróconej osmozy polskiej marki, który dopiero co pojawił się na sklepowych pólkach. Już od początku zbiera bardzo przychylne recenzje ekspertów, którzy piszą o tym, że to bardzo nietypowy produkt, który będzie wyznaczał trendy w dziedzinie filtrów kuchennych. Dlaczego ta odwrócona osmoza jest tak wyjątkowa?

odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero

Nietypowa odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero znacznie różni się od produktów tego typu dotąd dostępnych w sklepach. Nie chodzi tu tylko o obudowę i niewielki rozmiar, ale o to, co znajduje się wewnątrz.

Podobnie jak w standardowych systemach odwróconej osmozy i w tym przypadku woda przepływa przez kolejne filtry i zostaje odpowiednio oczyszczana. Różnica polega na tym, że w Ecoperla Profine Zero woda przepuszczana jest równolegle przez aż dwie membrany osmotyczne o łącznej wydajności 300 GPD, a to przekłada się na nawet 1134 litry przefiltrowanej wody w ciągu doby.

Odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero działa bez zasilania prądem, a dzięki temu praktycznie nie hałasuje. W dodatku nie ma procesora, ani nie potrzebuje reduktora ciśnienia.

Jak wygląda droga od surowej do przefiltrowanej wody?

Na początku surowa woda z wodociągu trafia do urządzenia. Przechodzi przez filtr wstępny wypełniony węglem aktywnym z dodatkiem srebra. Następnie woda trafia do membran osmotycznych. Po tym procesie następuje filtracja końcowa. Ostatni wkład to zarówno blok węglowy, jak też membrana ultrafiltracyjna o dokładności 0,1 mikrona.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę?

Przede wszystkim nie ma zewnętrznego zbiornika na przechowywanie przefiltrowanej wody. W tym przypadku zastosowano specjalnie opatentowany dynamiczny zbiornik o pojemności do 3,5 litra. Filtrowana woda jest w nim chwilowo gromadzona. Ogromnym plusem jest fakt, że następuje jej bardzo częsta wymiana, jest zawsze świeża. Po opróżnieniu dynamicznego zbiornika ciśnieniowego nadal można bez problemu pobierać przefiltrowaną wodę. Ponowne napełnienie zbiornika potrwa 8,5 minuty.

Ecoperla Profine Zero ma zawór zwrotny, który umożliwia wymianę wkładów bez odłączania dopływu wody do urządzenia.

Naturalne minerały w wodzie. Czy to możliwe?

Na forach wciąż można zetknąć się z nieprzychylnymi opiniami o odwróconej osmozie. Jednym z wiodących argumentów jest ten dotyczący braku naturalnie występujących w wodzie minerałów po filtracji. W większości systemów odwróconej osmozy trzeba zamontować mineralizator, aby wzbogacić wodę o oczekiwane substancje. W przypadku Ecoperla Profine Zero wygląda to zupełnie inaczej. Nie trzeba kupować żadnych filtrów mineralizujących, ponieważ w urządzeniu zamontowano mieszacz.

Jeśli ktoś chce uzyskać wodę bardziej zmineralizowaną, może sobie odpowiednio wyregulować poziom. Mieszacz miesza wodę zaraz po pierwszym etapie filtracji.

To rozwiązanie może zainteresować także posiadaczy jonizatorów wody, ponieważ woda po zastosowaniu Ecoperla Profine Zero może być wykorzystywana do procesu jonizacji.

Małe urządzenie, ogromny efekt!

Wymiary Ecoperla Profine Zero to jedynie 36x36x15 centymetrów. Jest to jeden z najmniejszych, ale też z pewnością najładniejszych systemów odwróconej osmozy dostępnych na rynku. Obudowa może wydawać się niepozorna, jednak ukrywa w sobie elementy, które zapewniają ogromną wydajność pracy.

Odrzut do kanalizacji można spokojnie uznać za jeden z najniższych możliwych. Jeden litr produktu to tylko dwa litry odrzutu.

Przeczytaj profesjonalną recenzję eksperta na www.zestudni.pl/blog/odwrocona-osmoza-nowej-generacji-ecoperla-profine-zero/

Co jeszcze zaskoczy użytkownika?

Zdecydowanie będzie to możliwość szybkiego poboru wody. Liczne doświadczenia wykazały, ze to 3 litry na minutę, czyli mniej więcej ta sama szybkość, co przy pobieraniu surowej wody z kranu. Z taką prędkością można pobrać maksymalnie objętość dynamicznego zbiornika, potem filtrowana woda płynie z kranu nieco wolniej.

Dodatkową zaletą jest bardzo prosta wymiana wkładów niewymagająca stosowania jakichkolwiek narzędzi. Nie trzeba też męczyć się z dezynfekcją zbiornika.

Odwrócona osmoza, którą pokocha cała rodzina

Ecoperla Profine Zero jest produktem polskiej marki, który zauroczy nie tylko panie domu, ale całe rodziny. Przede wszystkim wygląda elegancko i nowocześnie, nie zajmuje wiele miejsca, można go dowolnie ustawić. Nie słychać, że pracuje, jest praktycznie niezauważalny, a zapewnia naprawdę zdrową i smaczną wodę. Równie smaczną, co te do tej pory kupowane w butelkach. Przy okazji uczymy najmłodszych ekologicznego życia, nawyku picia wody, produkujemy mniej odpadów. Właściwie to same korzyści. Ecoperla Profine Zero z pewnością wyznacza przyszłość standardów działania i wyglądu domowych systemów odwróconej osmozy.

4 thoughts on “Czy odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero podbije rynek?

  1. No, można śmiało pogratulować Ecoperli za wprowadzenie na rynek takiego produktu! Oby w przyszłości projektanci filtrów odwróconej osmozy zmierzali właśnie w tym kierunku – ładny wygląd, niewielkie rozmiary, filtracja na najwyższym poziomie i minerały. Dodatkowe punkty za brak zbiornika magazynującego wodę. To znaczy wiem, że wewnątrz znajduje się dynamiczny zbiornik, ale tam nie ma takiego przestoju przefiltrowanej cieczy. To znacznie bardziej higieniczne rozwiązanie.

  2. Warto by podać skład wody przed filtracji, oraz po przefiltrowaniu. Mnie interesuje czy to urządzenie oczyści wodę z fluoru, i takiej informacji nie widzialam. To nie ma być ozdobą, tylko filtr wody, a wszyscy się zachwycają wyglądem, a o jakości wody cisza.
    Pozdradia
    Renata

  3. Poszukiwałam czegoś takiego. Hobbystycznie zajmuję się parzeniem różnego rodzaju kaw i herbat. Jak wiadomo, do idealnych napojów gorących potrzebna jest jakaś ilość minerałów, ale nie za duża. W Ecoperla Profine Zero najbardziej podoba mi się to, że mogę regulować poziom minerałów.

  4. Jeszcze go nie kupiłam, ale cały czas się zastanawiam. Bardzo podoba mi się to, że to jest praktycznie osmoza bezzbiornikowa, zajmuje niewiele miejsca i ma mieszacz. To bardzo wygodne, jak możesz samodzielnie dobrać ilość minerałów w wodzie i w pełni dostosować ją do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.