Erie IQsoft Eco – belgijski akcent na polskim rynku

Po korporacji Cintropur, która zdobyła renomę i uznanie produkcją najwyższej jakości narurowych filtrów do wody oraz wysokogatunkowych wkładów filtracyjnych do bram wielu europejskich i światowych rynków puka kolejny beligijski producent – Erie Water Treatment.  Koncern ten wyspecjalizował się m.in.: w produkcji kompaktowych zmiękczaczy wody a także multifunkcyjnych urządzeń, które na drodze katalitycznego utleniania redukują z wody podwyższone wartości żelaza, manganu oraz nieprzyjemny dla użytkownika zapach siarkowodoru.

zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco

Seria zmiękczaczy wody, która zdobyła serca użytkowników

Niewątpliwym hitem sprzedaży w ostatnim czasie są zmiękczacze wody z serii Erie IQsoft Eco. Seria ta zyskuje na popularności w błyskawicznym tempie. Człon Eco to chyba najbardziej charakterystyczna cecha całej serii kompaktowych zmiękczaczy wody. Są to niezwykle oszczędne w eksploatacji urządzenia. W porównaniu do konkurencyjnych zmiękczaczy wody zużywają one znacznie mniejsze ilości wody i soli do regeneracji złoża. To co zaskakuje to osiągane przez te urządzenia wydajności. Przy swoich stosunkowo niewielkich gabarytach godzinowe możliwości zmiękczania wody są naprawdę imponujące.

Przegląd serii zmiękczaczy wody Erie IQsoft Eco

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 9 przy zawartości żywicy na poziomie 9 litrów może osiągnąć maksymalny przepływ roboczy na poziomie 0,9 m3/h, zużywa przy tym na regenerację 1,1 kg soli i 47 litrów wody.

Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 12 to urządzenie, która posiada 12 litrów złoża i jest w stanie uzdatnić 1,2 m3/h przy zużyciu na regenerację złoża 1,5 kg soli i 54 litry wody.

Dwa największe zmiękczacze wody serii Erie IQsoft Eco – model Erie IQsoft Eco 18 o przepływie maksymalnym 1,8 m3/h zużywa 2,3 kg i 80 litrów wody w toku pojedynczej regeneracji złoża oraz model Erie IQsoft Eco 26 – 3, 3kg soli i 120 litrów wody.

Dla kogo jest przeznaczona ta seria zmiękczaczy wody?

Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty, atrakcyjny design przystosowane są one do zastosowań domowych – odpowiedni model dobiera się adekwatnie do potrzeb i tak np. zmiękczacz o pojemności 12 litrów złoża to rozwiązanie idealne dla gospodarstwa domowego, które zamieszkują na co dzień 2 osoby. Zmiękczacze Erie o pojemności odpowiednio 18 i 26 litrów złoża zaleca się instalować gdy z wody w domu korzysta 5 bądź więcej osób.

Erie IQsoft Eco stale ulepszana

Od czasu wprowadzenia na rynek zmiękczacze wody serii Erie IQsoft Eco uległy kilku znaczącym zmianom i ulepszeniom: wszystkie zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco mają zainstalowany alarm poziomu soli w zbiorniku solanki, podświetlany zegar, który zapewnia idealną czytelność nawet w mocno zaciemnionych pomieszczeniach, kolanko antyprzelewowe zabezpieczające przed zalaniem urządzenia. Jedno tylko pozostało bez zmian. Zmiękczacze wody Erie IQsoft Eco jest to linia premium – skierowana nawet do najbardziej wymagających klientów, zachwalana również przez hydraulików i specjalistów od montaży ze względu na prostą i nieskomplikowaną procedurę instalacji i uruchomienia.

  1. Podświetlany zegar akurat nie jest niczym rewolucyjnym, ale już alarm poziomu soli w zbiorniku zmiękczacza wody Erie IQsoft Eco to bardzo przyjemna funkcjonalność.

  2. Mam takie przeczucie, że zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 będzie bestsellerem tego roku. W ubiegłym roku najpopularniejszy był zmiękczacz wody WaterMark 30, ale Erie IQsoft Eco 26 bije go na głowę choćby pochodzeniem i gwarancją. W szranki z Erie IQsoft Eco 26 stanąć może chyba tylko Ecoperla Vita.

  3. Zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 to przede wszystkim znakomita wydajność. Mało kto porównuje go do większych zmiękczaczy wody, a właśnie to powinien robić. Zmiękczacz wody WaterMark 30 ma 30 litrów złoża, więc o 4 litry więcej niż Erie IQsoft Eco 26, a jednak to ten drugi charakteryzuje się większą wydajnością. Tak więc można mieć więcej mając mniej. Ta sytuacja nie odnosi się niestety do ceny, gdyż to właśnie zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 kosztuje więcej, znacznie więcej niż WaterMark 30. Cóż, nie można mieć wszystkiego, niestety.

  4. Wiem, że zmiękczacz wody Erie IQsoft Eco 26 to majstersztyk, ale chciałbym Was zapytać o zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 30. Jest produkowany w Europie, więc wiadomo, że jakość będzie lepsza niż w przypadku zmiękczacza wody WaterMark 30. Poza tym gwarancja do 10 lat robi swoje. Ale czy coś więcej wiadomo?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.