Sprawne działanie systemu centralnego ogrzewania oznacza zazwyczaj dużo ciepła z jak najmniejszej ilości opału. To także komfort użytkowania wszelkich urządzeń w instalacji, w tym samoczyszczących filtrów mechanicznych. Urządzenia tego typu usuwają z wody zanieczyszczenia stałe. Na rynku można znaleźć modele samoczyszczące z automatem do płukania wstecznego. Aby maksymalnie usprawnić funkcjonowanie domowej kotłowni, wypróbuj K-Matic, automat działający na baterie!

K-Matic – zautomatyzuj proces oczyszczania wkładu filtracyjnego

K-Matic to automat do czyszczenia wkładów z funkcją czasową. Po upływie określonego czasu dochodzi do otwarcia elektrozaworu, co powoduje różnicę ciśnień w filtrze. W ten sposób aktywowana zostanie funkcja płukania wstecznego. Po zakończeniu procesu elektrozawór się zamyka. Zamiast ręcznie odkręcać zawór kulowy, możesz zaprogramować interwały między regeneracjami wkładu oraz ustawić długość trwania cyklu płukania. Zawór K-Matic pozwala w prosty sposób zautomatyzować proces czyszczenia filtrów samoczyszczących.

Prosty montaż i intuicyjna obsługa

K-Matic jest dedykowane do obsługi filtrów włoskiego producenta Atlas Filtri i jego popularnej serii Hydra. Mechaniczne filtry narurowe Atlas Filtri Hydra, przeznaczone do wody zimnej i gorącej, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród właścicieli kotłowni, dlatego montaż zaworu K-Matic wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Urządzenie nie wymaga podłączenia do prądu, gdyż działa na baterie 9 V. Tym samym, jego montaż jest wyjątkowo prosty, a obsługa niemal intuicyjna. Jeśli szukasz rozwiązania, dzięki któremu zaoszczędzisz czas, automat K-Matic to duża wygoda. Twój filtr samoczyszczący stanie się dzięki niemu praktycznie bezobsługowy, gdyż sam będzie się opłukiwał z zanieczyszczeń.