Czy słyszeliście już o nowości polskiej marki Ecoperla? Na rynku właśnie pojawił się nowy zmiękczacz wody! Tym razem to urządzenie wprost idealne do dużych domów, w których woda jest naprawdę twarda. Oto jeden z największych kompaktowych zmiękczaczy wody dostępnych na rynku – Ecoperla Toro 35!

Twarda woda w domu – nic dobrego!

Woda o wysokim stopniu twardości występuje na terenie całej Polski i w każdej miejscowości, niezależnie od położenia, może dać się tak samo we znaki. Choć nie stwierdzono, aby nawet bardzo twarda woda miała niekorzystny, bezpośredni wpływ na zdrowie, to jednak na komfort korzystania z niej oraz stan domowych instalacji oraz sprzętów mających z nią styczność już owszem.

O tym, czym jest twarda woda oraz liście strat związanych z tym problemem dowiecie się z video polskiej marki Ecoperla:

Najlepszym sposobem na niwelację tych problemów jest centralny zmiękczacz wody. Wybór odpowiedniego produktu w takim gąszczu atrakcyjnych ofert to nie lada wyzwanie. Jednym z najbardziej docenianych modeli jest produkt polskiej marki Ecoperla – kompaktowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro.

Oto najnowszy model – jeden z największych obecnie kompaktowych zmiękczaczy wody na rynku Ecoperla Toro 35.

Ecoperla Toro – już kultowy zmiękczacz wody

Ecoperla Toro to jeden z flagowych produktów polskiej marki Ecoperla. Był jednym z pierwszych i to właśnie o nim mówiło się najgłośniej. Serca użytkowników podbił nietuzinkowym, nowoczesnym wyglądem oraz ekonomicznym zmiękczaniem wody. Mało który zmiękczacz wody ma tak dobre parametry oraz komponenty i jest dostępny w tak atrakcyjnej cenie.

Ecoperla Toro 24 dostępny również w wersji z 24-stoma litrami żywicy jonowymiennej to idealna ilość dla czteroosobowej rodziny o standardowym zużyciu wody. Nie był to jednak wystarczający produkt do dużych gospodarstw domowych, zamieszkałych przez 6 i więcej osób, gdzie woda charakteryzuje się naprawdę wysokim stopniem twardości.

Na takie potrzeby postanowiono znaleźć najlepszą odpowiedź w postaci większej wersji kultowego już zmiękczacza wody Ecoperla Toro.

Ecoperla Toro 35 – to będzie hit!

35 litrów złoża filtracyjnego, jakie zawiera w sobie zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35 to naprawdę duża powierzchnia służąca wymianie jonowej. Przede wszystkim to ogromna wydajność.

Należy dodać, że mowa tu o wysokiej jakości żywicy monosferycznej. Ta żywica jonowymienna nie zawiedzie oczekiwań. Wyróżnia się o wiele większą żywotnością niż żywice polsferyczne, zazwyczaj obecne w zmiękczaczach wody, a w dodatku potrzebuje mniejszych ilości wody i soli na regenerację.

Ponadto tak duża powierzchnia filtracyjna sprawia, że regeneracja nie musi być przeprowadzana z dużą częstotliwością nawet przy bardzo twardej wodzie lub jej dużym zużyciu. To trwałość, wydajność i oszczędności.

Więcej informacji o Ecoperla Toro 35 tutaj: https://www.krainawody.pl/779-zmiekczacz-ecoperla-toro-35.html

Różnice pomiędzy Ecoperla Toro 24 a 35

Oba modele kompaktowego zmiękczacza wody Ecoperla Toro posiadają takie same komponenty i dodatki. Nie różnią się od siebie także pod względem wyglądu. Jedynym wyróżnikiem jest wysokość. Ecoperla Toro 35 musi być wyższy, ponieważ posiada większą butlę ciśnieniową na złoże filtracyjne.

Wysokość i głębokość obu zmiękczaczy wody jest taka sama.

10 lat gwarancji na serię zmiękczaczy wody Ecoperla Toro

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność urządzeń. 10-letnia gwarancja na serię zmiękczaczy wody Ecoperla Toro to obietnica wsparcia technicznego dla swoich Klientów. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając odpowiednie urządzenie do swojego domu!

Dlaczego warto wybrać zmiękczacz wody Ecoperla Toro 35?

Ecoperla Toro 35 to zmiękczacz wody, który posiada wiele zalet. Poniżej prezentujemy ich pełną listę. Przede wszystkim to zmiękczacz wody przeznaczony do dużych gospodarstw domowych, z dużą ilością miejsc poboru wody i dużym zużyciem. Alternatywnie może być dobrym rozwiązaniem przy stopniu twardości sięgającym nawet 400-500 mg CaCO3/l.

Budowa Ecoperla Toro 35

Ecoperla Toro 35 z cała pewnością wyróżnia jego niestandardową budową. Nowoczesny design i wysoka estetyka to nie są jedyne zalety tego kabinetu. Trzeba jednak przyznać, że różni się on znacząco od większości zmiękczaczy wody dostępnych na rynku. W przypadku Ecoperla Toro 24 wielu użytkowników zastanawiało się czy to na pewno zmiękczacz wody, a nie inne domowe urządzenie, ponieważ mało kiedy spotyka się tak wykonany produkt.

Opływowy kształt oraz niewielka głębokość i szerokość sprawiają, że mieści się nawet w wąskich i trudno dostępnych miejscach. Obudowa została wykonana z trwałego tworzywa. Nie dojdzie do łatwych zarysowań czy uszkodzeń mechanicznych.

Projektanci zdecydowali się na odseparowanie butli ze złożem filtracyjnym od zbiornika solanki. To zapewnia sporą higienę podczas zmiękczania wody, ale i znacznie ułatwia proces instalacji.

Montaż Ecoperla Toro 35

Jak już wspomnieliśmy, montaż tego zmiękczacza wody jest banalnie prosty i nie wymaga specjalistycznej wiedzy w tym zakresie. Co ciekawe, Ecoperla nie wymaga autorskiego montażu do utrzymania warunków gwarancyjnych. To od przyszłego użytkownika zależy, kto się zajmie montażem.

Może to być profesjonalna ekipa, lokalny fachowiec, na przykład hydraulik lub sam użytkownik. Wszystko jest dokładnie rozpisane w instrukcji obsługi, a do instalacji można użyć elastycznych węży przyłączeniowych. Szczególnie polecane są te marki FixaFlex.

Najpierw wystarczy podłączyć do instalacji butlę ze złożem filtracyjnym i głowicą sterującą, a następnie domontować resztę kabinetu.

Warto pamiętać, aby w pomieszczeniu znajdował się odpływ do kanalizacji oraz gniazdko elektryczne. To elementy konieczne, aby zmiękczacz wody mógł działać prawidłowo.

Obsługa Ecoperla Toro 35

Ecoperla Toro 35 jest właściwie bezobsługowym zmiękczaczem wody. Regeneracja uruchamia się automatycznie za pośrednictwem głowicy sterującej. Wszystkie informacje na temat działania Ecoperla Toro 35 są wyświetlane na ekranie nad panelem sterującym. Funkcja podświetlenia bardzo ułatwia obsługę w ciemnych pomieszczeniach.

Warto też wspomnieć o samym panelu w Ecoperla Toro 35. Znajduje się w górnej części obudowy. Jest intuicyjny i prosty w obsłudze.

Jedyne o czym będziemy musieli pamiętać, to regularne dosypywanie soli do zbiornika solanki. Na szczęście ta czynność również będzie błyskawiczna. Klapa prowadząca do zbiornika została umieszczona na zawiasach, dzięki czemu nie trzeba odkładać jej na bok. Mamy pewność, że się nie zniszczy, nie będzie kłopotliwa podczas wykonywania czynności związanych z dosypywaniem soli.

Komponenty w Ecoperla Toro 35

Ecoperla Toro 35 powinien być brany pod uwagę przez osoby szukające idealnego zmiękczacza wody do swojego domu ze względu na stosunek ceny do jakości komponentów. W tym przypadku możemy mówić o wysokiej jakości, trwałości i bardzo dobrym wykonaniu. Wszystko to zapewnia odpowiednią wydajność i bezawaryjną pracę przez wiele lat.

Przede wszystkim warto podkreślić kwestię żywicy jonowymiennej. To wysokiej klasy złoże monosferyczne, które samo w sobie jest bardzo trwałe i nie potrzebuje dużych ilości wody i soli, aby się zregenerować.

Dzięki zapewnieniu bardzo dużej powierzchni filtracyjnej, można liczyć na bardzo dokładny proces zmiękczania wody. W zależności od jakości wody surowej, żywicę monosferyczną należy wymienić po upływie dopiero około 7-10 lat.

Ecoperla Toro 35 jest wyposażony w by-pass oraz mieszacz. To duże udogodnienia podczas eksploatacji. Mieszacz pozwala na regulację stopnia twardości wody na wyjściu. To my sami możemy zdecydować z jakiej chcemy korzystać.

Z kolei by-pass pozwala na obejście zmiękczacza wody i puszczenie surowej wody do instalacji, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Ekonomiczne zmiękczanie wody w Ecoperla Toro 35

Pomimo tego, że Ecoperla Toro 35 jest dużym zmiękczaczem wody, to jednak bardzo ekonomicznym w eksploatacji. Zużywa optymalne ilości soli i wody na regenerację. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przepływu przeciwprądowego oraz Ecoperla Perfect System.

Ecoperla Perfect System to autorskie ustawienia ekspertów marki Ecoperla. Zostały dobrane w taki sposób, by zmiękczacz wody działał sprawnie i bezawaryjnie. Jego praca była zrównoważona i aby nie generował wysokich kosztów utrzymania.

Ecoperla Toro 35 – dobry wybór!

Ecoperla Toro 35 jest zmiękczaczem wody, który zdecydowanie zasługuje na uwagę. Dobre komponenty, niski koszt utrzymania i łatwy montaż to najważniejsze zalety, aczkolwiek jest ich znacznie więcej. Jeśli masz duże gospodarstwo domowe i potrzebujesz wysokiej wydajności zmiękczania wody, Ecoperla Toro 35 sprawdzi się w Twoim domu.