Po korporacji Cintropur, która zdobyła renomę i uznanie produkcją najwyższej jakości narurowych filtrów do wody oraz wysokogatunkowych wkładów filtracyjnych do bram wielu europejskich i światowych rynków puka kolejny światowy producent – Pentair.  Koncern ten wyspecjalizował się m.in.: w produkcji kompaktowych zmiękczaczy wody a także multifunkcyjnych urządzeń, które na drodze katalitycznego utleniania redukują z wody podwyższone wartości żelaza, manganu oraz nieprzyjemny dla użytkownika zapach siarkowodoru. Co warto wiedzieć o serii niezwykłych zmiękczaczy wody z WiFi Pentair IQsoft?

Seria zmiękczaczy wody, która zdobyła serca użytkowników

Niewątpliwym hitem sprzedaży w ostatnim czasie są zmiękczacze wody z WIFi z serii Pentair IQsoft. Seria ta zyskuje na popularności w błyskawicznym tempie. Człon IQsoft to chyba najbardziej charakterystyczna cecha całej serii kompaktowych zmiękczaczy wody. Są to niezwykle oszczędne w eksploatacji urządzenia. W porównaniu do konkurencyjnych zmiękczaczy wody zużywają one znacznie mniejsze ilości wody i soli do regeneracji złoża. To co zaskakuje to osiągane przez te urządzenia wydajności. Przy swoich stosunkowo niewielkich gabarytach godzinowe możliwości zmiękczania wody są naprawdę imponujące.

Przegląd serii zmiękczaczy wody Pentair IQsoft

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 9 przy zawartości żywicy na poziomie 9 litrów może osiągnąć maksymalny przepływ roboczy na poziomie 0,9 m3/h, zużywa przy tym na regenerację 1,1 kg soli i 42 litry wody.

Zmiękczacz wody Pentair IQsoft 12 to urządzenie, która posiada 12 litrów złoża i jest w stanie uzdatnić 1,2 m3/h przy zużyciu na regenerację złoża 1,5 kg soli i 48 litry wody.

Dwa największe zmiękczacze wody serii Pentair IQsoft – model Pentair IQsoft 18 o przepływie maksymalnym 1,8 m3/h zużywa 2,2 kg i 77 litrów wody w toku pojedynczej regeneracji złoża oraz model Pentair IQsoft 25 – 3, 1 kg soli i 99 litrów wody.

Dla kogo jest przeznaczona ta seria zmiękczaczy wody?

Ze względu na swoje kompaktowe gabaryty, atrakcyjny design przystosowane są one do zastosowań domowych – odpowiedni model dobiera się adekwatnie do potrzeb i tak np. zmiękczacz o pojemności 12 litrów złoża to rozwiązanie idealne dla gospodarstwa domowego, które zamieszkują na co dzień 2 osoby. Zmiękczacze Pentair o pojemności odpowiednio 18 i 25 litrów złoża zaleca się instalować gdy z wody w domu korzysta 5 bądź więcej osób.

Pentair IQsoft stale pod kontrolą przez WiFi

Od czasu wprowadzenia na rynek zmiękczacze wody serii Pentair IQsoft uległy kilku znaczącym zmianom i ulepszeniom: wszystkie zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft mają zainstalowany alarm poziomu soli w zbiorniku solanki, podświetlany zegar, który zapewnia idealną czytelność nawet w mocno zaciemnionych pomieszczeniach, kolanko antyprzelewowe zabezpieczające przed zalaniem urządzenia. Jedno tylko pozostało bez zmian. Zmiękczacze wody Pentair IQsoft jest to linia premium – skierowana nawet do najbardziej wymagających klientów, zachwalana również przez hydraulików i specjalistów od montaży ze względu na prostą i nieskomplikowaną procedurę instalacji i uruchomienia