Ecoperla Slimline 24 to niekwestionowany lider wśród kompaktowych zmiękczaczy wody przeznaczonych do zastosowań domowych. Dlaczego to urządzenie zyskało w tak szybkim czasie renomę i uznanie wśród użytkowników? Jakie elementy świadczą o przewadze konkurencyjnej Ecoperla Slimline 24 wobec innych dostępnych na rynku zmiękczaczy wody? Jakie nowinki techniczne zastosowano już na etapie produkcji urządzenia? O tym w dalszej części tego artykułu.

Najwyższej jakości podzespoły

Tym od początku wejścia na polski rynek chwali się polska marka Ecoperla. Urządzenia i podzespoły w zmiękczaczu wody Ecoperla Slimline 24 w całości produkowane są na terenie Unii Europejskiej.

Panel zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Panel zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Głowica Pentair, która steruje pracą całego urządzenia odpowiada m.in.: za odmierzanie zużycia wody do następnej regeneracji, pobór odpowiedniej ilości soli i wody potrzebnej do regeneracji złoża, wyświetlanie aktualnego czasu i godziny w panelu sterującym. Głowica ta działa w oparciu o elektrozawory, co czyni ją całkowicie bezawaryjną. Poza tym zmiękczacz wyposażono w dwa dodatkowe systemy bezpieczeństwa – to zawór pływakowy, a także kolanko antyprzelewowe. Chronią przestrzenie przed zalaniem np. podczas chwilowego zaniku prądu.

Solidna obudowa

Kabinet zmiękczacza wody Ecoperla Slimline 24 wykonany jest z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego. Dzięki temu zmiękczacz może filtrować ciepłą wodę – nawet do 50 °C. W porównaniu konkurencyjne zmiękczacze wody są w stanie zmiękczyć wodę, której temperatura nie przekracza 25°C.

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24

Zmiękczacz wody Ecoperla Slimline 24

Jedna z najlepszych żywic jonowymiennych

Złoże w zmiękczaczu Ecoperla Slimline to wysokiej jakości żywica jonowymienna. Jej niewątpliwą zaletą jest to, iż jest to żywica monosferyczna. Oznacza to, że każda kulka jest tej samej wielkości, co zapewnia dłuższy kontakt wody ze złożem i tym samym skuteczniejszy proces wymiany jonowej.

Pełen opis parametrów i danych technicznych zmiękczacza wody Ecoperla Slimline 24 znajdziesz na stronie https://www.krainawody.pl/670-zmiekczacz-ecoperla-slimline-24.html.

Systemy zwiększające wydajność urządzenia

Mowa tu o Ecoperla Perfect System – nowatorskim systemie stworzonym przez ekspertów polskiej marki Ecoperla, który optymalizuje pracę każdej pojedynczej sztuki Ecoperla Slimline 24. To rozwiązanie powstało z myślą przede wszystkim o przyszłych użytkownikach tego zmiękczacza wody. System ten to nic innego jak dostosowanie ustawień głowicy do parametrów wody użytkowej i rzeczywistego zapotrzebowania na wodę końcowego użytkownika.

Dzięki zastosowaniu tego systemu znacznie spadają koszty eksploatacyjne. Ecoperla Perfect System wpływa na kondycję złoża wydłużając jego żywotność nawet do 10 lat.

Wysokie wydajności zmiękczacza wody

W zmiękczaczu wody Ecoperla Slimline 24 znajdują się aż 24 litry złoża, a jego maksymalny przepływ godzinowy oscyluje na poziomie 3,0 m3.  Sprawia to, że z powodzeniem może być wykorzystywany w gospodarstwach domowych, które zamieszkuje od 3 do nawet 6 osób. Dodatkowo wbudowany moduł WiFi pozwala kontrolować zarówno pracę zmiękczacza wody, jak i między innymi całkowite zużycie wody w gospodarstwie domowym.

Zbiornik solanki zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Zbiornik solanki zmiękczacza wody Ecoperla Slimline

Atrakcyjne warunki gwarancyjne

To kolejny, niezwykle ważny aspekt z punktu widzenia końcowego użytkownika zmiękczacza wody Ecoperla Slimline 24. Tu znowu pozwolimy sobie na zacytowanie słów jednego z przedstawicieli marki „Tam się po prostu nie ma co zepsuć! Stąd też zdecydowaliśmy się na wydanie tak długich okresów gwarancyjnych na to urządzenie”.
Ostateczny użytkownik może zatem liczyć na:

  • 3 lata gwarancji podzespołów elektronicznych
  • 5 lat gwarancji na żywicę jonowymienną
  • 10 lat gwarancji na kabinet urządzenia

Zapewnia to poczucie komfortu użytkowania urządzenia i świadomość natychmiastowej reakcji ze strony producenta w razie wystąpienia jakiejkolwiek usterki.

Dodatki zupełnie za darmo

Tu znowu producent wychodzi do użytkowników. Do każdego zestawu za darmo dołączany jest bowiem szereg wartościowych gratisów o łącznej wartości ponad 500 zł! To filtr z powłoką bakteriostatyczną serii Sanic, wkład Microban do filtra, worek soli tabletkowanej, kropelkowy tester do mierzenia twardości wody, wąż do odprowadzania popłuczyn wraz z zaciskami oraz zawór Bypass z mieszaczem. Dodatkowo wszystkie zmiękczacze wody Ecoperla Slimline 24 wysyłane są na bezpiecznych półpaletach. Takie rozwiązanie minimalizuje praktycznie do zera ryzyko uszkodzenia zmiękczacza w czasie transportu.