Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter – premierowe produkty, które warto znać

Z pewnością w życiu już nie raz zdarzyła Ci się awaria jakiegoś urządzenia. Czasem w takich sytuacjach przechodzi myśl, że może gdyby bardziej dbać o dany przedmiot, to mógłby służyć znacznie dłużej i działać prawidłowo. Polska marka Ecoperla znalazła na to sposób!

Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter

Właśnie jesteśmy po premierze dwóch nowych produktów od polskiej marki z branży uzdatniania wody Ecoperla. Projektanci stworzyli coś, co może pomóc każdemu użytkownikowi systemów do filtracji wody w domu.

Urządzenia nie są tak samo wydajne przez wszystkie lata użytkowania

Jak wiadomo, każda stacja uzdatniania wody ma na celu poprawę jej jakości i doprowadzenie do oczekiwanych parametrów. Systemy filtracji wody znajdują swoje miejsce w coraz większej ilości domów. Użytkownicy mają jednak tendencję do rzadkiej i wybiórczej lektury instrukcji takich produktów, a szkoda, bo wielu producentów zamieszcza w nich informację o tym, że rekomenduje się odpowiednią pielęgnację stacji w celu uzyskania jak najlepszych efektów i utrzymania produktu w dobrym stanie technicznym przez długie lata.

Stacje uzdatniania wody to urządzenia, które należą do grupy najbardziej narażonych na spadki wydajności, ponieważ ich zadaniem jest filtracja zanieczyszczonej wody. Niechciane substancje mogą odkładać się wewnątrz zmniejszając wydajność, bądź nawet prowadzić do rozwoju bakterii i innych mikroorganizmów.

Receptę na takie sytuacje stanowią właśnie preparaty od polskiejmarki Ecoperla.

Na zbieranie się żelaza w zmiękczaczach wody

Jedną z nowości jest Ecoperla Antidotum. To granulat przeznaczony do oczyszczania i ochrony żywicy jonowymiennej w zmiękczaczach wody. Doskonale eliminuje ze złoża wszystkie zalegające metale ciężkie.

Niestety, smutna prawda jest taka, że nawet niewielkie ilości żelaza i manganu w wodzie (a takie są zawsze) odkładają się na żywicy jonowymiennej. Złoże nie jest w stanie samo poradzić sobie z usunięciem tych substancji ze swojej powierzchni. Z czasem więc na żywicy zbiera się coraz więcej i więcej metali ciężkich, które zalepiają cząstki i nie pozwalają na zaistnienie wymiany jonowej. Co za tym idzie, zmiękczanie wody nie zachodzi w sposób prawidłowy. Ostatecznie traci na tym użytkownik.

Aby żywica nie traciła tak szybko żywotności, a filtracja przebiegała prawidłowo wystarczy zastosować Ecoperla Antidotum raz w roku. Związki zawarte w granulacie likwidują ze złoża filtracyjnego żelazo, mangan i inne metale ciężkie.

Preparat jest wart zastosowania zwłaszcza w przypadku przekroczeń stężenia metali ciężkich w wodzie. Przy takim stanie skala problemu jest jeszcze większa, a zmiękczacz wody może bardzo szybko wytracać na wydajności.

Ecoperla Antibacter

Drugim premierowym produktem jest Ecoperla Antibacter. Płyn można spokojnie nazwać uniwersalnym, ponieważ pasuje do każdego rodzaju systemu uzdatniania wody i w każdym przypadku powinien być tak samo efektywny.

Aktywny chlor, który zawiera w sobie Ecoperla Antibacter to najlepsza ochrona przed prawdopodobieństwem wystąpienia skażenia bakteriologicznego w zmiękczaczach wody czy systemach odwróconej osmozy.

Preparat jest przeznaczony do stosowania profilaktycznego, jednak jeśli doszłoby do skażenia instalacji, w wodzie zostałyby wykryte bakterie lub po filtracji systemem odwróconej osmozy nadal byłoby czuć dziwny zapach i smak, płyn należy zastosować natychmiast.

Główną intencją inżynierów przy tworzeniu tego produktu było zapewnienie bezpiecznej i higienicznej filtracji wody przez cały okres użytkowania urządzenia.

Proste, praktyczne, niebanalne

Polską markę Ecoperla należy pochwalić za to, że w swojej ofercie znalazła miejsce nie tylko na produkty dla osób, które jeszcze nie zaczęły bądź są na początku swojej przygody z filtracją wody, ale i dla osób, które już od wielu lat używają w swoich domach takich urządzeń, a do tej pory nie wiedziały jak mogą o nie zadbać.

Po prezentacji obu produktów można uznać, że mimo swojej prostoty robią dość duże wrażenie.

Na rynku co prawda można już było znaleźć płyny do dezynfekcji systemów odwróconej osmozy, jednak nikt nie zaproponował środków, które są tak proste w dozowaniu. Dozowanie Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter opiera się na aplikacji całej zawartości fiolki do urządzenia. Ktoś już za nas wymierzył, jaka dawka preparatu będzie najlepsza, my mamy to tylko zaaplikować, a zużyty pojemnik wyrzucić do kosza.

Do skorzystania z preparatów zachęca też ich cena. Zakup Ecoperla Antidotum to około 25 złotych – praktycznie nic w porównaniu z kosztami częstej wymiany żywicy jonowymiennej przez profesjonalną ekipę serwisową.

Ecoperla Antibacter można dostać w podobnej cenie, a to niewiele za pewność spożywania bezpiecznej, filtrowanej wody.

W dodatku oba produkty stosuje się raz na 12 miesięcy, przez resztę roku nie trzeba myśleć o zabezpieczaniu i konserwacji.

Pielęgnacja urządzeń filtracyjnych nigdy nie była tak prosta

Premiera dwóch nowych produktów od polskiej marki Ecoperla skłoniła do żywej dyskusji i poruszenia tematu konserwacji urządzeń filtracyjnych w domu. Regularne dbanie o swój filtr wody przynosi wiele korzyści, nie zabiera dużo czasu, zwiększa wydajność, a nawet pozwala zaoszczędzić.

  1. Fajne propozycje w dobrej cenie. Może dzięki nim więcej użytkowników filtrów do wody będzie pamiętało o regularnej pielęgnacji i dezynfekcji? W końcu te działania są niezbędne, żeby wszystko działało prawidłowo.

  2. Jestem zdania, że to bardzo dobry pomysł na pielęgnację zmiękczacza wody. Mi akurat zależy na tym, aby woda, z której korzystam była czysta i bezpieczna. Higiena jest niezwykle ważna, a takie działania związane z dbaniem o urządzenie nie są aż tak skomplikowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.