Odpowiednie nawodnienie jest niezwykle ważne i nie trzeba o tym nikomu przypominać. Już nawet utrata 1% wody z organizmu może spowodować spore kłopoty. O dobry nawyk można zadbać w pełnej zgodzie ze środowiskiem, na co najlepszym dowodem jest niezwykły produkt polskiej marki Ecoperla – butelka wielokrotnego użytku z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Nawodnienie w domu i poza domem

Coraz bardziej chcemy dbać o siebie i dostrzegamy potrzebę wdrażania w życie dobrych nawyków związanych z odżywianiem oraz spożywaniem wartościowych napojów. Odchodzimy od tych, gazowanych, pełnych cukru na rzecz naturalnych, jak woda, zielone herbaty. To ogromny, pozytywny krok w walce z chorobami społecznymi, jak choćby otyłość. Zdrowy tryb życia zyskuje na popularności, a wraz z nim korzystne dla zdrowia rozwiązania.

Jednym z najważniejszych jest to, że coraz większe grono zwraca uwagę, ile tak naprawdę wody wypija w ciągu dnia i próbuje zawsze mieć ją przy sobie. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i młodszych. Z tego własnie względu w szkołach i przedszkolach powstają poidełka, źródełka z wodą, stawiane są dystrybutory. W domu decydujemy się na czerpanie wody z kranu bądź dopasowujemy jej jakość za pomocą filtra kuchennego, jak odwrócona osmoza czy ultrafiltracja. To sprawia, że mamy stały dostęp do wody w każdych ilościach i możemy się jej napić w każdej chwili. Co jednak, jeśli jesteśmy na zewnątrz?

Tu właściwie pojawia się problem. Jego rozwiązaniem niestety nadal najczęściej jest woda w jednorazowych butelkach. Dlaczego to nie jest najlepsza opcja? Przede wszystkim ze względu na rosnącą ilość ciężkich w utylizacji odpadów. Plastik zalewa świat, toniemy w nim i już za chwilę zacznie nam samym przez niego brakować miejsca. Niszczy florę i faunę całego świata. Na morzach i oceanach pływają całe wyspy z tego materiału. Ponadto należy pamiętać, że jest on produkowany z pochodnych ropy naftowej, czyli nieodnawialnego surowca. Jest jeszcze kwestia mikroplastiku, który przedostaje się do napojów i żywności, mającej styczność z opakowaniem i trafia do naszych organizmów, gdzie się kumuluje. Oprócz tego są jeszcze argumenty czysto ekonomiczne. Woda w jednorazowych butelkach jest zwyczajnie bardzo droga, a jej produkcja powoduje ogromny ślad środowiskowy.

Wielu z nas już się obudziło i ma pełną świadomość w tym temacie. Nie chce więcej tracić pieniędzy, a i kwestie środowiskowe okazują się być stosunkowo ważne. Co więc możemy zrobić? To proste! Zamienić butelki jednorazowe na butelki wielokrotnego użytku! Tylko jaką dokładnie wybrać? Jest ich dość sporo. Są butelki metalowe, wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, szklane, plastikowe. Każda opcja ma swoje wady i zalety. Wśród nich jest coś jeszcze! Coś, o czym do tej pory raczej niewiele się mówiło w Polsce! Butelka z niezwykłego tworzywa – w pełni biodegradowalna, podatna na recykling w 100% i bezpieczna dla zdrowia! Takim produktem jest właśnie butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Ecoperla Ecobott – nowy produkt marki Ecoperla

Ecoperla Ecobott to dość nietypowy produkt w ofercie polskiej marki Ecoperla, która do tej pory skupiała się głównie na urządzeniach służących uzdatnianiu wody w gospodarstwach domowych. Jej obecność, jako akcesorium, jest podyktowana faktem, że marka Ecoperla poszukiwała dobrego rozwiązania, dopełniającego ofertę filtrów kuchennych. Czegoś w pełni ekologicznego, dzięki czemu ulubiony napój, w tym głównie wodę, będzie można zawsze mieć przy sobie. Ecoperla Ecobott jest jednym z produktów oznaczonym jako „Think Green with Ecoperla”. To nowa inicjatywa marki Ecoperla, której celem jest promowanie rozwiązań związanych z uzdatnianiem wody, które nawet w najmniejszym stopniu mogą przyczyniać się do zmiany nawyków na bardziej ekologiczne i przyjazne środowisku. Ta butelka z trzciny cukrowej zdecydowanie jest takim produktem!

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott posiada pojemność 500 mililitrów i jest przeznaczona do przechowywania napojów zimnych, jak woda, soki, wody smakowe, zimne herbaty, smoothie, a nawet odżywki na siłownię. Oprócz roli samej butelki dobrze sprawdzi się także jako shaker. Swoim wyglądem nawiązuje do całej estetyki marki Ecoperla. Jest bardzo lekka, a jej kształt i wymiary pozwalają na łatwe przenoszenie w ręku, torbie sportowej, plecaku, a nawet torebce. Producent do zestawu dołącza karabińczyk, dzięki któremu butelkę można z łatwością podpiąć, na przykład do kluczy lub zewnętrznej części plecaka. Butelka jest poręczna i nie wyślizguje się z ręki. Dwa otwory pozwalają na wygodne picie i napełnianie oraz czyszczenie. Co ważne, butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott można bez problemu myć w zmywarce.

Producent poleca butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott do przechowywania i transportu napojów zimnych, jak woda, soki, napoje, zimne herbaty, smoothie. Ostrzega natomiast przed napełnianiem jej napojami gorącymi oraz gazowanymi. Mogą one spowodować odkształcenia tworzywa i zwiększa się prawdopodobieństwo powstania nieszczelności.

Dla kogo jest przeznaczona?

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest przeznaczona dla każdego, kto potrzebuje mieć przy sobie ulubiony napój w każdym miejscu. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku dorosłych, jak też dzieci. Tworzywo, z którego została wyprodukowana, posiada wszelkie certyfikaty świadczący o bezpieczeństwie jej stosowania podczas kontaktu z żywnością. To samo dotyczy barwników wykorzystanych przy produkcji. Do napojów, a przez to i naszych organizmów, nie przedostają się mikroplastiki, a już tym bardziej szkodliwe dla zdrowia substancje. Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott jest wolna od BPA oraz innych substancji toksycznych.

A gdzie ją możemy zabrać? Praktycznie wszędzie, gdzie tylko potrzebujemy! Do biura, szkoły, na uczelnię, spacer, trening, siłownię, piknik, wycieczkę, w podróż samochodem. Wszystko, by w każdym miejscu móc się odpowiednio nawodnić. A do tego jeszcze w zgodzie z naturą! Ecoperla Ecobott różni się od innych butelek wielokrotnego użytku. Została wykonana z w pełni przyjaznego środowisku materiału, jakim jest trzcina cukrowa!

Dlaczego materiał wykonania jest tak ważny?

Tak! Ecoperla Ecobott powstaje z trzciny cukrowej. A jak dokładnie wygląda proces produkcji? Podczas produkcji cukru tworzy się odpad w postaci łodyg trzciny cukrowej. Powstaje z niej miazga, zwana bagasse, która jest następnie poddawana szeregowi procesów obróbki. Ostatecznym wytworem jest polietylen – w pełni ekologiczny, biodegradowalny. Można go poddać pełnemu recyklingowi. Sama produkcja butelek i ich utylizacja nie wymagają dużego zużycia energii i wody na te procesy. Można więc mówić o niskim śladzie ekologicznym.

Ponadto należy pamiętać, że sama trzcina cukrowa jest rośliną. Podczas procesu wzrostu pobiera z powietrza szkodliwy dwutlenek węgla. Ostatecznie pochłania go więcej, niż wykorzystywane jest na produkcję butelek Ecoperla Ecobott, co sprawia, że można mówić w kontekście tego produktu o ujemnym śladzie węglowym.

Przeczytaj więcej: https://www.krainawody.pl/blog/news/ecoperla-ecobott-prawdziwie-ekologiczna-butelka-dostepna-w-polsce

Ecoperla Ecobott – modny sposób na ekologię

Butelka z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott to fantastyczny sposób na to, aby żyć w zgodzie z naturą i zadbać o siebie. Poszukiwanie ekologicznych rozwiązań w codziennym życiu może przynieść wiele satysfakcji i radości. To nic trudnego! Spróbuj sam! Zmieniaj siebie i świat na lepsze!