Ecoperla Hero – nowy sposób na uzdatnianie wody w domu!

Masz już dość wszechobecnego osadu, który pozostawia po sobie twarda woda? Chcesz zrezygnować z wody butelkowanej, jednak nie odpowiada Ci smak i zapach wody z kranu? Mamy dla Ciebie propozycję urządzenia, które pogodzi zapotrzebowanie na miękką wodę i smaczną wodę do picia, a przy okazji nie zajmie wiele miejsca. Poznajcie Ecoperla Hero!

zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Polskiej marki Ecoperla już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Na dobre zagościła na polskim rynku, a ich produkty cieszą się dużą renomą ze względu na atrakcyjną cenę, wydajność, ekonomiczną eksploatację i innowacyjne rozwiązania. Nie tak dawno Ecoperla wprowadziła środki do pielęgnacji urządzeń filtracyjnych Ecoperla Antidotum i Ecoperla Antibacter, a już znowu zaprosiła na premierę.

Tym razem propozycją polskiej marki Ecoperla jest kompaktowe urządzenie na cały dom. Czegoś takiego do tej pory nie było w ofercie. Ecoperla Hero stanowi hybrydę klasycznego zmiękczacza wody i kolumny węglowej, z tym, że wszystko znajduje się w obudowie o niewielkich wymiarach.

Filtracja wody w zmiękczaczu wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Ecoperla Hero posiada aż 40 litrów złoża. Nie ma obecnie na rynku produktu o podobnej funkcjonalności i tak dużej zawartości materiału filtracyjnego.

Na 40 litrów składa się 30 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej oraz 10 litrów kokosowego węgla aktywnego impregnowanego srebrem.

Złoże układa się w warstwy, co zapewnia dobre i kompleksowe efekty oczyszczania. Bardzo dużą zaletą jest fakt, że złoża nie mieszają się podczas regeneracji.

Surowa woda najpierw przepływa przez warstwę z węglem aktywnym. Z wody usuwany jest chlor, pochodne chloru, resztki dezynfekcji, pestycydy, związki organiczne, niektóre metale ciężkie i inne substancje odpowiedzialne za zmianę właściwości fizycznych wody na bardziej niekorzystne. Przy okazji woda przygotowywana jest na filtrację na żywicy jonowymiennej. Węgiel aktywny usuwa z wody część zanieczyszczeń, które mogłyby skracać żywotność złoża zmiękczającego, tym samym je ochrania.

Tak oczyszczona woda jest filtrowana na żywicy jonowymiennej. Tutaj redukcji podlega stopień twardości wody, a jony wapnia i magnezu są wymieniane na neutralne jony sodu.

Do filtracji zastosowano najlepszej jakości złoża filtracyjne od znanych producentów. Wszystko w celu zapewnienia jak najlepszych efektów i jak najdłuższej trwałości. Żywica monosferyczna to komponent od niemieckiego producenta Lanxess, natomiast węgiel aktywny to produkt włoski.

Warto jeszcze wspomnieć kilka słów o ochronie złoża przed mikroorganizmami. Ecoperla Hero nie może być dezynfekowany za pomocą środków chemicznych, więc zastosowano impregnację za pomocą srebra. Srebro stanowi powłokę bakteriostatyczną, zabezpiecza przed skażeniem.

Woda idealna do wielu celów

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero zapewnia wodę idealną do wielu celów. Przede wszystkim jest to woda idealna do sprzątania, kąpieli, obsługi kotła grzewczego i urządzeń AGD.

Miękka woda to liczne korzyści. Przede wszystkim jest to brak osadu, który niszczy urządzenia mające styczność z wodą i powoduje ich awarie. AGD i kocioł grzewczy powinny działać z miękką wodą długo i tak samo wydajnie. Rachunki za ogrzewanie również powinny ulec znacznemu obniżeniu.

Dzięki niskiemu napięciu powierzchniowemu w miękkiej wodzie doskonale rozpuszczają się i szybciej zaczynają działać wszelkiego rodzaju środki czystości, detergenty, środki kosmetyczne. W niektórych przypadkach ich zużycie może spaść nawet o 60%, a to generuje spore oszczędności. Ponadto prane tkaniny zawsze będą miękkie i pachnące, a naczynia wyjęte ze zmywarki nie będą matowiały, nie pozostaną na nich zarysowania czy osady.

Miękka woda to doskonała ochrona czajnika i ekspresu do kawy. Brak kamienia sprawia, że te urządzenia potrafią służyć naprawdę długo i bezawaryjnie. Poza tym na napojach i daniach przygotowanych na miękkiej wodzie nie pozostają białe, kamienne drobinki niszczące ich estetykę.

Możecie wierzyć lub nie, ale woda o niskiej zawartości jonów wapnia i magnezu jest w stanie zaoszczędzić również nasz czas. Przez osad gromadzący się na kranach, umywalkach, w kabinie prysznicowej musimy sprzątać dość często. Pochłania to nasz czas poświęcany na szorowanie oraz już wyżej wspomniane detergenty. Przy miękkiej wodzie wystarczy jedynie szybkie przetarcie, a wszystkie powierzchnie będą się błyszczały i nie pozostaną na nich smugi.

A co daje węgiel aktywny? Węgiel aktywny zapewnia właściwy smak, zapach i barwę wody. Dzięki temu wodę można pić bezpośrednio z kranu. Kawa, herbata oraz inne napoje będą wyglądały estetycznie, miały głęboki aromat i smak. Potrawy przygotowane na bazie wody również nie powinny rozczarować swoimi walorami.

Najlepsze komponenty Ecoperla Hero

Ecoperla Hero posiada najlepsze komponenty od znanych, światowych producentów. Obudowa i głowica sterująca pochodzą od amerykańskiej firmy Clack. To znany producent zaworów sterujących. Jego rozwiązania są bardzo cenione ze względu na precyzyjne wykonanie i małe prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Głowica sterująca jest bezpośrednio połączona z panelem sterującym. Działa objętościowo, a zastosowany typ regeneracji to UpFlow (regeneracja przeciwprądowa). W tym zmiękczaczu wody z węglem aktywnym ustawienia zostały wprowadzone fabrycznie, więc użytkownik nie musi martwić się o problemy podczas wprowadzania danych. Po uruchomieniu należy jedynie podać aktualną godzinę i twardość wody. Informacje są wyświetlane w języku polskim na podświetlanym wyświetlaczu.

Wymiary kabinetu zostały przemyślane w taki sposób, by urządzenie zajmowało możliwie jak najmniej miejsca. Ecoperla Hero jest doskonale przystosowany do małych, wąskich pomieszczeń. Może zostać zainstalowany we wnęce. Jest łatwy do utrzymania w czystości.

Tworzywo, z którego został wykonany kabinet można uznać za bardzo solidne. Nie wgniata się i nie wygina. Nie będzie ulegało łatwemu uszkodzeniu mechanicznemu.

wygląd zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Oszczędna eksploatacja

Ecoperla Hero jest oszczędny w eksploatacji. Ecoperla Perfect System i przepływ przeciwprądowy sprawią, że urządzenie będzie działało prawidłowo, bezawaryjnie, a na regenerację będą pobierane tylko takie ilości soli i wody, jakie są faktycznie potrzebne.

Montaż zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero

Montaż Ecoperla Hero nie jest skomplikowany. Można go przeprowadzić samodzielnie kierując się instrukcją obsługi lub poprosić o pomoc dowolnie wybranego specjalistę. Instalacja może być łatwiejsza dzięki wykorzystaniu elastycznych węży przyłączeniowych, na przykład takich, jakie robi FixaFlex.

Ecoperla Hero montuje się podobnie jak klasyczne zmiękczacze wody – na wejściu wody do budynku, na instalacji wody zimnej, przed kotłem grzewczym.

10-letnia gwarancja na Ecoperla Hero

Eksperci polskiej marki Ecoperla dbają nie tylko o najwyższą jakość i wydajność urządzeń. 10-letnia gwarancja na zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero to obietnica wsparcia technicznego dla swoich Klientów. Warto zwrócić na to uwagę, wybierając odpowiedni zmiękczacz wody do swojego domu!

O czym należy pamiętać przy użytkowaniu Ecoperla Hero?

Przede wszystkim należy pamiętać o dosypywaniu soli do zbiornika. Bez niej urządzenie nie przeprowadzi regeneracji we właściwy sposób i nie będzie dobrze działało.

Oprócz tego należy pamiętać o wymianie złóż filtracyjnych, ponieważ z czasem i ilością filtrowanej wody wytracają swoje właściwości. Żywicę jonowymienną należy wymienić po upływie około 7-10 lat, natomiast właściwości węgla aktywnego mogą wyczerpać się nieco szybciej. Zakłada się, że średni czas jego działania to 3 lata. Można go na spokojnie wymienić, dzięki warstwowemu ułożeniu złóż.

Woda dokładnie taka, jakiej potrzebujesz

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero potrafi sprawić, że woda będzie naprawdę komfortowa w użytkowaniu i smaczna. To naprawdę ciekawy produkt, który z pewnością podbije serca osób borykających się z problemem twardej wody, którzy dodatkowo chcą mieć smaczną wodę pitną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.