Kawa na piątkę dzięki odwróconej osmozie!

Dzisiaj temat dla prawdziwych wielbicieli pysznej kawy w każdej postaci. W Internecie można znaleźć wiele poradników na temat tego, jaki rodzaj kawy sprawdzi się najlepiej, jakie ziarna wybrać, jakie narzędzia do parzenia kawy? Wśród tych wszystkich informacji często nie ma za wielu wiadomości o jakości wody, a to przecież ona w dużej mierze odpowiada za odpowiedni smak i aromat kawy. Jaka powinna być woda do zaparzania idealnych napojów?

doskonała kawa dzięki odwróconej osmozie

Woda to 98% kawy

Takie są niezaprzeczalne fakty. Woda wydobywa z ziaren kawy to, co najlepsze, dlatego sama powinna być świeża i bogata w tlen. Nie może być gazowana, ani bogata w chlor. Najlepiej, aby jej twardość całkowita wynosiła około 8 stopni niemieckich, a jej pH było neutralne lub lekko kwaśne i wynosiło między 6 a 7. Bardzo istotna jest też zawartość poszczególnych minerałów. Na przykład zawartość wapnia nie może przekraczać 20 mg/l, natomiast zawartość magnezu nie powinna być większa niż 30 mg/l.

Minerały muszą być, ale nie w dużych ilościach

Substancje zawarte w wodzie, której używamy do parzenia kaw mają ogromny wpływ na smak kawy. Mogą sprawić, że będzie aromatyczna, ale z drugiej strony w nieodpowiednich ilościach sprawiają, że kawa może być gorzka lub kwaśna.

Jeśli do zaparzania kawy użyjemy wody mocno zmineralizowanej, to będzie ona „płaska” i nijaka w smaku. Dlaczego tak się dzieje? Woda już zawiera dużo składników w postaci różnych cząsteczek i brakuje w jej powierzchni miejsca na nowe, które uwalniają się z ziaren kawy podczas parzenia.

Kawa nie będzie też idealna, jeśli użyjemy wody o zbyt niskim stężeniu minerałów. Napój może charakteryzować się goryczą, będzie nieprzyjemna w smaku.

Ważny jest wskaźnik TDS, czyli ilość substancji rozpuszczalnych w wodzie. Ten parametr wyrażany jest w miligramach na litr. Rekomendowana ilość takich substancji w wodzie do parzenia kawy to 120 -160 mg/l. Ten parametr możemy sprawdzić samodzielnie w swojej wodzie za pomocą miernika TDS.

Jak uzyskać wodę idealną?

Warto pamiętać, że woda z różnych źródeł charakteryzuje się różnymi parametrami. Inne ma woda mineralna, inne źródlana, a jeszcze inne woda z kranu.

Do parzenia kawy najlepsza będzie woda filtrowana. Jest kilka ciekawych rozwiązań, na które można się zdecydować. Wśród nich warto wymienić choćby odwróconą osmozę z mineralizatorem, dzbanek filtracyjny, system nanofiltracji. Obecnie na rynku jest jeszcze jeden produkt, który stanowi najlepszą odpowiedź na potrzeby miłośników kawy i baristów – Ecoperla Revo.

Kawa na medal dzięki Ecoperla Revo

Ecoperla Revo to nowoczesny system odwróconej osmozy polskiej marki, który do działania nie potrzebuje ogromnego zbiornika magazynującego wodę, ze względu na wydajną membranę osmotyczną oraz pompę. Jest na tyle niewielka, że zmieści się w każdej szafce kuchennej, a co najważniejsze – zapewnia wodę odpowiedniej jakości do parzenia kaw.

To urządzenie posiada membranę osmotyczną o wydajności aż 600 GPD, dzięki czemu użytkownik ma stały dostęp do przefiltrowanej wody w każdej ilości.

Ta odwrócona osmoza jest bardzo prosta w montażu. W zestawie znajdziemy też specjalny kranik z wyświetlaczem, informującą o potrzebie wymiany filtrów na nowe oraz o jakości wody.

Ten system jest polecany do domów wszystkich prawdziwych wielbicieli kawy ze względu na wygodę użycia, szybkość działania oraz jakość wody. Obecnie to rozwiązanie uznawane jest za optymalne. Woda po filtracji doskonale podkreśla wygląd, aromat i smak kaw, co potwierdzają sami użytkownicy. W dodatku woda po odwróconej osmozie Ecoperla Revo świetnie nadaje się do przyrządzania zup i innych dań oraz mycia delikatnych powierzchni.

Poznaj nową odwróconą osmozę polskiej marki Ecoperla Revo na https://www.krainawody.pl/819-odwrocona-osmoza-ecoperla-revo.html

Domowa kawa jak z najlepszej kawiarni

Warto pamiętać, że pyszna kawa to nie tylko jakość i typ ziaren, ale także jakość wody. Tylko połączenie najlepszych składników da oczekiwany efekt. Warto stosować odpowiedni filtr wody, by cieszyć się doskonałą kawą każdego poranka.

  1. Uwielbiam kawę, piję ją w ogromnych ilościach, staram się testować różne rodzaje. Niestety teraz mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i właściciel nie zgadza się na zainstalowanie systemu odwróconej osmozy. Jak tylko przeprowadzę się na swoje to z pewnością sobie zakupię takie urządzenie.

    1. A nie myślałaś nad kupnem baterii trójdrożnej i filtra?… Zawsze bez problemu można to odinstalować, nie uszkadzając zlewozmywaka 🙂 Ja w taki sposób uniknęłam dziury w zlewie w nowej kuchni 🙂

  2. Po montażu systemu odwróconej osmozy w swojej kuchni faktycznie zauważyłam różnicę w smaku kawy. Teraz jest o wiele bardziej aromatyczna i jakaś taka… smaczniejsza. Nie ukrywam, że od zawsze kocham kawę i kupowałam nawet takie droższe, ale jakoś zawsze wydawały mi się trochę płaskie w smaku. Widać winę za to ponosiła nie taka jakość wody, jak powinna być.

  3. Jestem zaskoczony, że są takie określone wymogi, żeby wydobyć TEN najlepszy smak kawy. Nie sądziłem, że to taka ważna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.