Właśnie pojawiła się nowa seria zmiękczaczy wody z WiFi od światowego giganta Pentair! Pentair IQsoft to inteligentne zmiękczacze wody z WIFi. Co warto o nich wiedzieć? Czy warto je wybrać?

Seria Pentair IQsoft znana już nie od dziś

Seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair IQsoft jest obecna na rynku już nie od dziś. Te urządzenia od dawna były z chęcią kupowane przez użytkowników, którzy wymagali nie tylko samego zmiękczania wody, ale także tego, by cały proces był bardzo wydajny, a przy tym niezwykle ekonomiczny.

Seria Pentair IQsoft to flagowe urządzenia producenta Pentair. Są przeznaczone dla klienta indywidualnego, głównie do domów jednorodzinnych i w całości produkowane w fabrykach tej korporacji. Ich wizytówką jest między innymi głowica sterująca działająca w oparciu o elektrozawory. Te produkty są dopieszczone w najdrobniejszych szczegółach. Użytkownicy są zwykle zadowoleni  z wyboru tego urządzenia także ze względu na jego solidność i niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii.

Pentair stale stara się ulepszać modele obecne w ofercie. Zwykle są to kosmetyczne zmiany poprawiające wydajność, jednak tym razem przygotowało coś niezwykłego.

Jakie zmiany wprowadziło Pentair?

Największą zmianą jaką wprowadził producent jest dodanie funkcji WiFi. Dzięki niej obsługa urządzenia i monitoring jego pracy będą o wiele łatwiejsze. Wystarczy pobrać ze sklepu internetowego darmową aplikację ConnectMySoftener kompatybilną z systemem Android oraz IOS.  Po jej uruchomieniu mamy pełen dostęp do panelu, na którym znajdziemy wskaźniki oraz funkcję, a wśród nich między innymi:

  • Możemy sprawdzić przepływ wody. Stała kontrola tego parametru jest w stanie ocenić czy ze zmiękczaczem wody wszystko w porządku i czy działa prawidłowo
  • Możemy mieć dostęp do danych o zużyciu wody w cyklu dziennym, tygodniowym oraz miesięcznym
  • Możemy kontrolować poziom zużycia soli tabletkowanej. Aplikacja poinformuje nas o potrzebie uzupełnienia zbiornika solanki
  • Możemy ustawić tryb wakacyjny w trakcie naszej nieobecności. To zapewni mniejsze zużycie wody i o wiele rzadszą regenerację urządzenia
  • Teraz naszego Pentair IQsoft możemy kontrolować z każdego miejsca bez większego wysiłku, a to doskonale wpisuje się w wizję inteligentnego domu poprawiającego komfort codziennego funkcjonowania.

zmiękczacz wody z WiFi Erie IQsoft Eco

Poznaj najbardziej wydajny z modeli na https://www.krainawody.pl/623-zmiekczacz-pentair-iqsoft-25.html

Co jeszcze zmieniło Pentair w zmiękczaczach wody Pentair IQsoft?

Producent postanowił zadbać o jeszcze większą wygodę użytkowania. Z tego względu w produktach dodano podświetlenie zbiornika solanki. Jest to ciekawa i pomocna opcja dla osób, które zamontowały swój zmiękczacz wody w ciemnych pomieszczeniach oraz wnękach.

Zmiany skupiły się także na poprawie wydajności urządzenia. W tym celu skrócono czas trwania regeneracji, a to przekłada się na jeszcze dłuższy okres dostępu do miękkiej wody. Zminimalizowano też ilość soli tabletkowanej potrzebnej na oczyszczanie złoża. Te dwie funkcje sprawiły, że miesięczne koszty eksploatacji znowu spadły.

Zmiękczacz wody, który warto mieć w domu

Seria zmiękczaczy wody Pentair IQsoft jest przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą czerpać jak najwięcej z eksploatacji urządzenia. W tej serii produktów Pentair nie chodzi tylko i wyłącznie o zmiękczanie wody, ale też o to, by praca urządzenia była jak najtańsza, bezawaryjna, a zmiękczacz wody służył przez naprawdę długi okres.