Poznaj piękno czystej wody! Z produktami polskiej marki Ecoperla to proste!

Woda płynąca z naszych kranów nie zawsze jest jakości, która by nas zadowalała. Czasem kłopotem są właściwości organoleptyczne, innym razem problemów nie da się ocenić na pierwszy rzut oka. Każdy jednak da się rozwiązać, wybierając właściwą metodę uzdatniania wody i rzecz jasna, urządzenie. Ciekawe propozycja przygotowała marka Ecoperla! Sprawdź, co mają w zanadrzu!

uzdatnianie wody z polską marką Ecoperla

Niezależnie od rodzaju ujęcia, mogą wystąpić różne problemy z jakością wody. Woda wodociągowa charakteryzuje się dobrymi parametrami. Jest bezpieczna, ponieważ z założenia musi spełniać wytyczne ministerstwa zdrowia i być w pełni odpowiadająca normom. Mimo to zdarzają się sytuacje, w których jej jakość wymaga doszlifowania. Tak się dzieje na przykład w przypadku wysokiego stopnia twardości wody. Ta cecha sprawia, że w każdym miejscu, mającym z nią styczność odkłada się kamień,. Ponadto kłopotem staje się wysokie napięcie powierzchniowe wody, które wiąże się ze wzrostem zużycia detergentów, rachunków za ogrzewanie oraz całą masą innych zmartwień. Dość dokuczliwy potrafi być również chlor oraz jego pochodne, a także zanieczyszczenia mechaniczne.

W przypadku wody ze studni uzdatnianie wody najczęściej okazuje się po prostu koniecznością. Jest niezbędne, by z tej w ogóle dało się korzystać, a już na pewno, by nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia. Najczęstszymi kłopotami są zbyt wysokie stężenia żelaza i manganu w wodzie. To jednak wcale nie jest koniec: związki organiczne, jon amonowy, siarkowodór, azotany, a na domiar złego mikroorganizmy – największe zagrożenie. Z tego właśnie względu tak istotne jest regularne przeprowadzanie analizy wody. Zanieczyszczenia mogą pojawić się w każdym momencie, a odpowiednio dobrany system uzdatniania wody i przeprowadzane badania są w stanie zdziałać cuda!

Jak uzdatniać wodę w domu?

Dobór systemu uzdatniania wody jest w dużym stopniu uzależniony od problemu, z którym się borykamy oraz zużycia wody i naszych preferencji. Na przykład do wody wodociągowej najczęściej wybierane są filtry kuchenne oraz zmiękczacze wody. Coraz większą popularnością cieszą się również zestawy składające się z kolumny węglowej i zmiękczacza wody, alternatywnie (jeśli nie ma miejsca) zastępstwem może być kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym.

Woda z własnego ujęcia może jednak przysporzyć znacznie większych kłopotów w wyborze. Urządzenia uzdatniające wodę dobiera się na podstawie wyników badania wody. Często do pomieszczeń gospodarczych trafiają odżelaziacze wody, stacje wielofunkcyjne, lampy bakteriobójcze.

Ważne, aby pamiętać, że liczy się nie tylko dobór odpowiedniej metody uzdatniania wody oraz ilości złoża filtracyjnego, ale również właściwego urządzenia. Warto wybierać produkty wysokie jakościowo, bo to właśnie one dają najlepsze efekty i są na tyle solidne, że bez problemu posłużą przez długie lata. Propozycję właśnie takich, nowoczesnych i trwałych urządzeń do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych przygotowała polska marka Ecoperla.

Ecoperla – piękno czystej wody w najlepszym wydaniu

Polska marka Ecoperla powstała stosunkowo niedawno lecz szybko zdobyła uznanie i zainteresowanie odbiorców. Jej misją jest zapewnienie wody najwyższej jakości w polskich domach, a stawia na realne potrzeby użytkowników i stale wprowadza nowe rozwiązania, mające na celu poprawę działania i komfortu eksploatacji. Nowoczesność, innowacyjność, funkcjonalność oraz bezpieczne i ekonomiczne działanie to cechy, które można przypisać każdemu z tych produktów.

Urządzenia marki Ecoperla powstają na terenie Europy z doskonale dobranych komponentów, przy współpracy z największymi liderami z branży uzdatniania wody, jak Clack, Lanxsess czy Erie. Oprócz wielu testów i badań, marka skupiła się także na wywiadach z serwisantami i użytkownikami dotychczasowych rozwiązań w uzdatnianiu wody. Zebrano najlepsze komponenty i sprawdzono, czego jeszcze brakuje, by stworzyć produkty niemal idealne i kompleksowo dopasowane do różnych wymagań.

Poznaj markę Ecoperla i dowiedz się więcej: https://www.ecoperla.pl/

Systemy Ecoperla – coś specjalnego!

Warto wspomnieć, że większość produktów Ecoperla została wyposażona w specjalnie opracowane systemy przez ekspertów współpracujących z marką. Doskonale znają się na rzeczy, a proponowane przez nich rozwiązania robią wrażenie i ułatwiają użytkowanie urządzenia przez lata. Projektanci zaproponowali trzy różne systemy: Ecoperla Perfect System, Ecoperla Smart System oraz Ecoperla Security System.

 • Ecoperla Perfect System to system ustawień głowicy sterującej opracowany przez ekspertów z myślą o ekonomicznym oraz zrównoważonym działaniu. Te ustawienia znajdziemy w kompaktowych zmiękczaczach wody oraz stacjach wielofunkcyjnych. Dzięki nim złoże filtracyjne nie ulega przedwczesnemu zużyciu, a samo urządzenie jest w znacznie mniejszym stopniu narażone na awarie.
 • Ecoperla Smart System to właściwie odpowiednik obecny w dużych urządzeniach filtracyjnych o sporych wydajnościach z serii Ecoperla Tower. Ustawienia są dobierane indywidualnie i sprawiają, że produkty działają w sposób zrównoważony, zużywają minimalne możliwe ilości wody oraz regenerantu na proces regeneracji.
 • Ecoperla Security System to z kolei system opracowany z myślą o użytkownikach filtrów kuchennych. To dodatek, który działa automatycznie. Kiedy tylko wykryje wyciek, odcina dopływ wody do urządzenia. Dzięki temu nie dochodzi do zalania kuchni.

Aż 10 lat gwarancji na wybrane produkty!

Jakość oferowanych produktów podkreślona została dodatkowo przez bardzo długi okres gwarancji. Na wybrane produkty marki Ecoperla dostaniemy aż 10 lat gwarancji! Wśród nich wymienić można choćby serię kompaktowych i ekonomicznych zmiękczaczy wody Ecoperla Toro, zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero, kompaktową stację wielofunkcyjną Ecoperla Multicab oraz wybrane modele z serii Ecoperla Tower. To mówi samo za siebie!

Nie tylko produkty, ale i wiedza!

Polska marka Ecoperla chce nie tylko zapewnić swoim odbiorcom dobre jakościowo produkty do montażu w domu, ale i odpowiednią dozę wiedzy na ich temat. Z perspektywy twórców istotne było, aby odbiorcy nie tylko kupowali urządzenia, jakie zostaną im doradzone przez ekspertów, ale mieli też kompleksową wiedzę. Nie tylko na temat samych produktów i ich montażu, ale również uzdatniania wody, problemów, jakie mogą się z nią przytrafić. Z tego właśnie względu powstał kanał na YouTube, gdzie wiedza podawana jest w sposób prosty, zrozumiały i przystępny. Warto obejrzeć, by wiedzieć więcej.

Szeroka gama produktów polskiej marki Ecoperla!

Polska marka Ecoperla stara się zapewnić najlepsze rozwiązania na różne problemy występujące w wodzie. Produkty można właściwie podzielić na trzy rodzaje: filtry kuchenne, filtry na cały dom oraz akcesoria.

Warto wiedzieć, że Ecoperla zapewnia stały dostęp do części zamiennych. Istnieje możliwość skorzystania z autoryzowanego serwisu. Ponadto dział techniczny służy pomocą w razie jakichkolwiek pytań. Dystrybutorzy produktów również są dokładnie przeszkoleni, a więc udzielają rzetelnych informacji. Ich grono również stale się powiększa.

Filtry kuchenne

W asortymencie marki Ecoperla znajdziemy zarówno systemy ultrafiltracji, jak i odwróconą osmozę. Ciekawą propozycją jest niezwykle dokładny system odwróconej osmozy Ecoperla Rosa. Pozwala na pobieranie wody w dwojaki sposób. Z jednej strony możemy czerpać czystą, uzdatnioną do dań i napojów gorących, a z drugiej prozdrowotną, bogatą w wolny wodór, wysokie pH i magnez. Z kolei Ecoperla Profine Zero to naprawdę zaawansowany system odwróconej osmozy z wbudowanym mieszaczem. Woda jest uzdatniana równolegle przez dwie membrany osmotyczne, a więc pobór jest naprawdę szybki. Ponadto nie ma dodatkowego zbiornika na magazynowanie wody.

Uzdatnianie wody na cały dom

Ecoperla przygotowała całą gamę produktów do uzdatniania wody na całą instalację. Wśród nich dość ważną gałąź stanowią kompaktowe zmiękczacze wody. Dużą popularnością cieszy się ekonomiczna seria zmiękczaczy wody Ecoperla Toro. Wiele funkcji do wyboru ułatwiających eksploatację to z kolei cecha charakterystyczna serii Ecoperla Slimline CS. Zupełną rewelacją jest urządzenie 2 w 1, czyli kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero. Wśród produktów są także kompaktowe stacje wielofunkcyjne Ecoperla Multicab oraz Ecoperla Slimline MMX. Wszystkie produkty są wyposażone w Ecoperla Perfect System.

Kolejną gałąź stanowią stacje o dużych wydajnościach Ecoperla Tower. To osiem różnych linii, z czego w każdej są przynajmniej trzy rozmiary do wyboru.

 • Ecoperla Ironotwer  – odżelaziacz
 • Ecoperla Sanitower – odżelaziacz i odmanganiacz
 • Ecoperla Oxytower – odżelaziacz i odmanganiacz z komorą sprężonego powietrza
 • Ecoperla Softower – dwuczęściowe zmiękczacze wody
 • Ecoperla Multitower – stacje wielofunkcyjne
 • Ecoperla Nitratower – stacje do usuwania azotanów
 • Ecoperla Carbotower – kolumny węglowe
 • Ecoperla Sedimentower – kolumny filtracyjne

Akcesoria marki Ecoperla

Oprócz urządzeń do uzdatniania wody w ofercie polskiej marki Ecoperla są również akcesoria wspomagające działanie produktów. Ciekawostką są na przykład preparaty do jednokrotnego użycia, które umożliwiają odpowiednią konserwację urządzeń.

Polska marka Ecoperla zachwyca

Szeroka gama produktów dopasowanych do potrzeb oraz kompleksowe podejście do kwestii uzdatniania wody to z całą pewnością wyróżniki polskiej marki Ecoperla. Tym właśnie do siebie przyciąga. Do sklepów stale wprowadzane są nowości od tej polskiej marki, dlatego warto być na bieżąco i szukać w dobrych sklepach z branży uzdatniania wody.

 1. Kanał z rzetelnymi informacjami na YouTube to świetny pomysł! Bo o ile o zmiękczaczach wody da się sporo znaleźć, o innych problemach z jakością wody trzeba się naszukać, a i tak nie wiadomo na ile te informacje są sprawdzone. Także brawa dla marki Ecoperla! Oglądałam i naprawdę pierwsza klasa!

 2. Fajna marka, dopracowana w szczegółach. Ja teraz staram się stawiać na lokalne przedsięwzięcia, więc na pewno ode mnie dodatkowy plus za to, że to nasza polska inicjatywa. Widać, że ktoś usiadł i pomyślał nad tym, jak to ma wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.