Choć wiele instytucji i inicjatyw społecznych zachęca nas do picia wody z kranu, to odzew nie zawsze jest pozytywny. Mimo dobrych parametrów wody wiele osób rezygnuje z niej na rzecz wody butelkowanej. Przyczyna? Nieodpowiedni smak i zapach. Temu jednak da się zaradzić. Nowość od polskiej marki Ecoperla to dobry sposób na źródło smacznej wody w kuchni!

Smaczna woda z kranu? Nie dla każdego

Coraz więcej mówi się o tym, że warto pić wodę z kranu. W wielu domowych ujęciach płynie taka, której właściwości można uznać za nienaganne. Zakłady dumnie prezentują na swoich stronach wyniki analiz i mówią o wielkiej zmianie na przełomie lat. To wszystko jest prawdą i należy pochwalić wprowadzane modernizacje.

Kłopot często stanowi jednak stan instalacji w budynkach docelowych. Infrastruktura mogła być tam niewymieniana od wielu lat, a nagromadzone wewnątrz substancje mogą powodować negatywne zmiany w smaku i zapachu przepływającej wody. Przez taką sytuację wiele rodzin decyduje się na inne źródła pozyskiwania wody pitnej, czasem droższe i o negatywnym wpływie na środowisko.

Na początku marca polska marka Ecoperla przedstawiła proste rozwiązanie na uzyskanie smacznej wody. Oto i ono!

Nowy filtr kuchenny już w sprzedaży

Ecoperla Profine POU to seria systemów ultrafiltracji, jakich jeszcze nie było w ofercie polskiej marki Ecoperla. Tym razem marka wzięła pod uwagę potrzeby osób, które korzystają z wody dobrej jakości, o parametrach mieszczących się w normach, jednak nie chcą jej pić ze względu na niekorzystny ich zdaniem smak i zapach.

Nowość od Ecoperli to system ultrafiltracji produkowany w najlepszych, europejskich fabrykach. To już kolejny produkt z serii Ecoperla Profineowoc współpracy polskiej marki Ecoperla z włoską marką Profine.

Ecoperla Profine POU należy do bardzo ekonomicznych i ekologicznych filtrów kuchennych, a jego koszty utrzymania są znikome. Wśród najważniejszych zalet systemów ultrafiltracji można wymienić:

 • Zachowuje wszystkie naturalnie występujące w wodzie minerały
 • Nie wytwarza odrzutu do kanalizacji
 • Zajmuje minimum miejsca, ponieważ nie posiada zbiornika na magazynowanie wody
 • Filtruje wodę na bieżąco, dzięki czemu użytkownik ma stały dostęp do świeżej wody i może ją pobierać w każdych ilościach

Etapy oczyszczania wody

Ecoperla Profine POU jest bardzo prostym filtrem kuchennym. Kluczowe w tym systemie jest połączenie membrany ultrafiltracyjnej oraz wkładu z węglem aktywnym. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie neutralnego smaku i zapachu oraz usunięcie z wody resztek antybiotyków i detergentów.

Ecoperla Profine POU 3 składa się z trzech etapów filtracji. Surowa woda przepływa po kolei przez:

 1. Wkład wstępny
 2. Wkład z prasowanym węglem aktywnym
 3. Membranę ultrafiltracyjną

Natomiast mniejszy model, Ecoperla Profine POU 2 składa się z dwóch wkładów. Przeznaczony jest zatem dla osób, których woda jest wstępnie oczyszczona – posiadaczy zmiękczaczy wody lub wszelkich stacji uzdatniania wody.

Poszczególne etapy filtracji

Najpierw woda jest oczyszczana z cząstek stałych (mułu, piasku, rdzy). Dzięki temu pozostałe wkłady filtracyjne nie są narażone na zapchanie i przedwczesną utratę swoich właściwości. Na węglu aktywnym woda jest jeszcze doczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych. Usuwane są substancje odpowiedzialne za pogarszanie właściwości organoleptycznych, takie jak: chlor, związki organiczne, pochodne chloru.

Ostatni etap to membrana ultrafiltracyjna usuwająca zanieczyszczenia do 0,1 mikrona. Z wody usuwane są niektóre metale ciężkie, bakterie, wirusy, cysty – wszelkie cząsteczki o dużej masie molekularnej. Wraz z wodą przez membranę ultrafiltracyjną przenikają jony i cząstki organiczne o małej masie molekularnej.

Dzięki temu w wodzie uzdatnianej za pomocą ultrafiltracji pozostają wszystkie minerały. Z tego powodu to dobre urządzenie dla osób, które chcą pić wodę o lepszym smaku i zapachu, jednak cenią naturalne składniki mineralne i chcą, aby faktycznie znajdowały się w wodzie.

Warto wiedzieć, że system ultrafiltracji nie jest przeznaczony do każdego rodzaju wody. Najlepiej sprawdzi się przy wodzie średnio i mało zanieczyszczonej, która nie charakteryzuje się wysokim stopniem twardości wody. Jeśli te wytyczne nie zostaną spełnione, membrana ultrafiltracyjna może bardzo szybko wytracić swoje właściwości, a użytkownicy mogą nie być zadowoleni z efektów. Warto więc dobrze przemyśleć wybór i sprawdzić, czy ten system na pewno będzie wystarczający.

Co w zestawie z Ecoperla Profine POU?

Jak wiadomo, najważniejszymi elementami Ecoperla Profine POU są wkłady filtracyjne, jednak w pudełku można znaleźć także inne niezbędne składowe systemu ultrafiltracji. Oto, co znajdziemy w zestawie:

 • Stelaż – stelaż montażowy to podstawa całego systemu ultrafiltracji Ecoperla Profine POU. To właśnie na nim trzymają się wkłady filtracyjne. Element jest wykonany z trwałego tworzywa, dzięki czemu cała konstrukcja będzie bardzo stabilna.
 • Trzy wkłady filtracyjne – w zestawie znajdują się dwa lub trzy wkłady filtracyjne, w zależności od modelu. Ecoperla Profine POU posiada wkłady wyróżniające się ogromną szczelnością i bardzo dużą powierzchnią filtracyjną, która jest nawet 5 razy większa niż w innych tego typu filtrach kuchennych. Ta specjalna cecha sprawia, że woda ma dłuższy kontakt z materiałem filtracyjnym, a same wkłady charakteryzują się dłuższą żywotnością.
 • Akcesoria montażowe – zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy przeznaczone do montażu urządzenia: wężyk, trójnik, śrubki przeznaczone do stelaża montażowego
 • Kranik – Wśród akcesoriów znajdziemy także wylewkę, przez którą będzie można pobierać już uzdatnioną wodę. Ten element montuje się zazwyczaj na zlewie lub blacie. Prosta, nowoczesna forma powinna wpasować się w wystrój kuchni wykończonej w dowolnym stylu. Pobór wody jest szybki, a w dodatku bardzo higieniczny.
 • Instrukcja obsługi – Producent zachęca do samodzielnego montażu filtra kuchennego. Aby cały proces przebiegał prawidłowo i bezproblemowo, do urządzenia dodano bardzo dokładną instrukcję obsługi. Poszczególne czynności zostały nie tylko dokładnie opisane, ale i zilustrowane. Dzięki temu instalacja nie powinna sprawić kłopotów nawet osobom, które do tej pory nie miały do czynienia z majsterkowaniem

Montaż to tylko chwila

Ecoperla Profine POU jest podzlewozmywakowym filtrem kuchennym. Niewielki rozmiar i cechy konstrukcyjne sprawiają, że urządzenie nie wymaga wiele miejsca. Brak zbiornika na magazynowanie wody sprawia, że filtr bez trudu można będzie zamontować nawet w bardzo wąskich szafkach.

Należy przygotować miejsce na montaż kranika.

Nowość od polskiej marki Ecoperla została stworzona z myślą o tym, by każdy użytkownik mógł poradzić sobie z montażem samodzielnie. Dzięki temu nie trzeba będzie ponosić dodatkowych kosztów za usługę montażową, a w późniejszych etapach za usługi serwisowe.

Montaż jest prosty i błyskawiczny nie tylko ze względu na szczegółową instrukcję obsługi, ale i zastosowane rozwiązania. Cały proces znacznie przyspieszają szybkozłącza. Ich dodatkową zaletą jest zapobieganie występowaniu przecieków.

Woda tak smaczna, że tylko pić!

Ecoperla Profine POU jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy jedynie podszlifować smak i zapach wody, a pozostałe parametry są w normie. Dzięki temu niewielkiemu systemowi picie wody z kranu będzie czystą przyjemnością dla całej rodziny. Taki filtr kuchenny to nie lada gratka dla tych, którzy chcą pić smaczną wodę pełną naturalnych minerałów.