W dniu dzisiejszym dostałam kolejny list od czytelnika 🙂 Czytajcie…

Witajcie. Mam na imię Zygmunt, mam 41 lat, na co dzień mieszkam i pracuję w Przemyślu. Przez ostatnie lata zmagałem się z bardzo nieprzyjemnym i uciążliwym problemem. Chodzi mianowicie o kłopoty zdrowotne związane z niewłaściwym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Bardzo często dotykała mnie zgaga oraz co gorsze uciążliwe wzdęcia. Chyba nie muszę wyjaśniać jak niekomfortowo czułem się wtedy w pracy. Przyznam że było to nie do zniesienia…

Nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasu, nerwów i pieniędzy straciłem czekając w kolejkach w przychodniach i później już w aptekach po leki, które miały pomóc mi w powrocie do zdrowia i tym samym do normalnego funkcjonowania. Niestety były to jedynie półśrodki, które pozbywały się problemu ledwie na pewien czas, później wszystkie te nieprzyjemności wracały jak bumerang.

Nie poddawałem się. Na własną rękę już starałem się walczyć o swoje zdrowie szukając wszelkich możliwych rozwiązań mojego problemu. Zbadałem dosłownie wszystko co było możliwe. Wszystko co może mieć jakikolwiek wpływ na to jak się czuję. Nie zgadniecie w czym tkwił cały mój kłopot. Otóż było spowodowane to wodą jaka płynie z mojego kranu! Po oddaniu jej do badania okazało się że jest bardzo twarda oraz zawiera w sobie masę bakterii i drobnoustrojów, które wywoływały te perturbacje w moim żołądku. Wszystkie napoje oraz posiłki, które były przygotowywane na bazie tej wody były jak kolejne gwoździe do mojej trumny. Może przesadzam ale tak się właśnie wtedy czułem.

Czas podjąć odpowiednie kroki!

Postanowiłem coś z tym zrobić. Przetrząsnąłem chyba cały Internet. Szukałem czegoś co usunie i raz na zawsze pozbędzie się tych wszystkich zanieczyszczeń jakie płyną do mnie z mojego kranu. Natknąłem się na coś takiego jak system odwróconej osmozy. Bagatela dokładnie ten sam, który w swojej działalności wykorzystuje wielu producentów wody mineralnej. Nie miałem nic do stracenia. Mój wybór padł na filtr odwróconej osmoza Puricom Stella. Zdecydowałem się akurat na ten filtr gdyż pochodzi on od sprawdzonego hiszpańskiego producenta oraz ma wiele pozytywnych recenzji jeśli chodzi o jego wydajność i efektywność.

Dolegliwości z czasem minęły

Przyznam szczerze, że nie zadziałała ona jak za przysłowiowym dotknięciem czarodziejskiej różdżki lecz z biegiem czasu zacząłem odczuwać wyraźną poprawę. Zgaga pojawiała się rzadziej, wzdęcia praktycznie zniknęły. Jest teraz wielkie poczucie ulgi a co najważniejsze taki zwyczajny komfort mojego codziennego życia. Nie tylko przez ten pryzmat na to patrzę. Również smak i zapach wody w moim domu uległ poprawie. Przyznam, że zupy, sosy i inne dania, które przyrządza moja żona smakują mi dużo lepiej.