7 powodów, by mieć własną butelkę wielokrotnego użytku!

Bycie eko to nie tylko ważny trend, ale również realna pomoc i wpływ na ekosystem. Zero waste oraz inne ruchy ekologiczne zyskują na popularnosci i stają się modne, jednak stoi za nimi piękna i bardzo ważna idea. Wato dołączyć się do tych akcji tym bardziej, ze to nic trudnego! Jedno z łatwiejszych rozwiązań? Zamień plastikowe butelki jednorazowe na butelkę wielokrotnego użytku! Oto powody, dla których warto!

Butelki wielokrotnego użytku - powody, dla których warto ich używać

1: Za dużo plastiku! Czas z tym skończyć!

Butelki wielokrotnego użytku stanowią najlepszą i najchętniej polecaną alternatywę plastikowych, jednorazowych butelek. Czas skończyć z wytwarzaniem tak dużej ilości odpadów, które zalewają świat! Plastik jest szkodliwy dla nas samych i całego ekosystemu, o czym pisaliśmy już w artykule: Ratujmy nasz świat! Proste sposoby na ograniczenie ilości odpadów w domu!

2: Łatwiej zadbać o prawidłowe nawodnienie

Butelka wielokrotnego użytku potrafi nauczyć dobrych nawyków. Codziennie musimy pamiętać o jej napełnieniu wodą bądź innym ulubionym napojem. Dzięki temu zawsze pamiętamy też, aby ją zabrać ze sobą i chętnie z niej korzystamy. Widząc ją w swoim pobliżu, łatwiej pamiętać o tym, by po nią sięgnąć i wypić choć kilka łyków. Taki dodatek do codzienności doskonale pomaga w nauce prawidłowego nawadniania.

3: Ulubiony napój zawsze przy Tobie

Butelka wielokrotnego użytku pozwala na to, aby ulubiony napój był zawsze przy Tobie, gdzie tylko zechcesz. Zawsze możesz napić się wody, soku, smoothie, mrożonej herbaty z ulubionymi dodatkami. Nic, co jest produkowane ze sztucznymi barwnikami. Własna butelka często sprawia, że wszelkiego rodzaju soki i napoje też chcemy robić samodzielnie – zaczynamy żyć zdrowiej!

4: Zwróć na siebie uwagę

Piękna butelka wielokrotnego użytku z pewnością zwróci uwagę i spowoduje zainteresowanie. Bądź na to gotowa. Dzięki niej stajesz się ambasadorką ważnych idei związanych z ekologią, ale i prawidłowym nawodnieniem. Z pewnością wiele osób zapyta Cię o szczegóły. Możesz więc pomóc wprowadzić dobre nawyki także do rzeczywistości innych.

5: Coś pięknego zawsze przy Tobie

Każda z nas lubi mieć przy sobie coś ładnego, co zwraca uwagę. To ważne zwłaszcza w przypadku osób, które cenią sobie estetykę i lubią otaczać się pięknymi rzeczami. Butelka wielokrotnego użytku z pewnością należy do tego typu gadżetów. Producenci starają się tworzyć wzory, a także oferować ogromną paletę kolorystyczną, by każdy mógł znaleźć coś, co trafi w gust. Ładna butelka wielokrotnego użytku potrafi wzbudzić wiele pozytywnej uwagi w przeciwieństwie do plastikowej, jednorazowej butelki.

6: Wsparcie środowiska

Butelka wielokrotnego użytku i to, że wybiera ja coraz więcej osób sprawia, że coraz mniej osób korzysta z wody w jednorazowych butelkach, a na pewno robi to rzadziej. To może mieć wpływ na mniejsze zanieczyszczenie środowiska i mniejszą produkcję odpadów. To często pierwszy krok do zmiany także innych nawyków na bardziej ekologiczne i życie w zgodzie z naturą.

7: Zaoszczędź sobie na coś fajnego!

Woda w jednorazowych butelkach jest po prostu droga, do tego większość jej ceny stanowi nie sam produkt, a opakowanie i wszystkie procesy dookoła. Jeśli przestaniemy codziennie wydawać na nią po 2 złote, a je odłożymy, zbierze się całkiem spora kwota, którą możemy przeznaczyć na coś, co sprawi nam przyjemność. Woda z kranu bądź filtrowana to grosze, a butelka wielokrotnego użytku szybko się zwróci.

Nieograniczona fantazja producentów!

Producenci dają ogromne możliwości wyboru. Obecnie z łatwością można się pogubić w wielości modeli, kolorów, faktur oraz materiałów, z których takie butelki są produkowane. Wielkości od 300 mililitrów do 1,5 litra. Wytwarzane są z tworzyw sztucznych, metalu, szkła, pojawiają się butelki, które są termosami, butelki bambusowe. Każda ma swój urok, unikalny wzór oraz cechy charakterystyczne. To wszystko sprawia, że z łatwością możemy znaleźć gadżet najlepiej dostosowany do naszych preferencji, gustu i naszego stylu życia. Ponadto butelki wielokrotnego użytku są coraz łatwiej dostępne. Znajdziemy je w każdym sklepie związanym z wyposażeniem domu, ale też powstają dedykowane strony internetowe, których głównym asortymentem są właśnie butelki.

Którą butelkę wielokrotnego użytku wybrać?

Przez wielość dostępnych opcji wybór tej jedynej, tylko Twojej butelki może być naprawdę trudny i zajmujący. Warto przede wszystkim w pierwszej kolejności skupić się na wielkości butelki, która będzie dla nas najlepsza. Następnie ważną kwestią zdaje się być możliwość poczytania o plusach i minusach każdego materiału. Szkło wydaje się bardzo ekologiczne, nie ma wpływu na właściwości napoju, jednak jest ciężkie. Z kolei bambus jest lekki, jednak nie najłatwiejszy w czyszczeniu. Warto też wspomnieć o tym, że większość z nas stara się teraz poszukiwać materiałów o nieco niższym śladzie środowiskowym niż w przypadku tworzyw sztucznych.

Ciekawą opcją wydają się butelki wielokrotnego użytku, które posiadają system przypominający o potrzebie nawodnienia. To w większości jeszcze tylko prototypy i projekty, jednak kilka z nich jest dostępnych na rynku. Pisaliśmy już o nich dla Was w artykule: Jak nowoczesne technologie przypominają o piciu wody?

Podsumowując, najważniejsze jest więc przemyślenie tego, czego będziemy potrzebować i co w naszym wypadku ma szansę sprawdzić się najlepiej. A może zależy Ci na naprawdę ekologicznej propozycji? Może warto wziąć pod uwagę nowy gadżet od marki Ecoperla? Butelkę z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott!

Niezwykła propozycja od polskiej marki Ecoperla

Ecoperla Ecobott to prawdopodobnie jedna z najbardziej ekologicznych butelek wielokrotnego użytku dostępnych na polskim rynku. Przede wszystkim zacznijmy jednak od informacji technicznych. Jej pojemność to 500 mililitrów, posiada dwa otwory, które ułatwiają nalewanie i picie napojów, które się w niej znajdują. Ecoperla Ecobott jest niezwykle lekka, a kształt pozwala na swobodne włożenie do torby, plecaka, przegródki na bidon lub kubek w samochodzie czy rowerze. Ten gadżet można myć w zmywarce, ale sam w sobie jest również bardzo prosty do wyczyszczenia.

Głównym zamysłem polskiej marki Ecoperla było stworzenie gadżetu, który stanowiłby dopełnienie filtrów kuchennych i dawał możliwość przenoszenia uzdatnionej wody w dowolne miejsce. Ecoperla Ecobott sprawdza się jednak równie dobrze w przypadku innych napojów zimnych, jak soki owocowe, smoothie, mrożone herbaty, shake, odzywki białkowe. Do środka możemy dodać kostki lodu i ulubione owoce. Co ważne, butelka Ecoperla Ecobott jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i posiada wszystkie niezbędne atesty zezwalające na kontakt z żywnością. Gadżet jest wolny od BPA, ftalanów i innych substancji toksycznych, dzięki czemu jest idealny nawet dla najmłodszych!

W przypadku Ecoperla Ecobott zachwycają jednak nie tylko cechy techniczne i wielość możliwości, jakie daje, a sam materiał, z którego została wykonana! To butelka, która powstaje z trzciny cukrowej! Jest w pełni możliwa do recyklingu i biodegradowalna! Przy tym trwała i o niezwykłym designie.

A co to właściwie znaczy, że jest z trzciny cukrowej?

To oznacza, że surowcem wyjściowym, z którego zostało wykonane tworzywo, wcale nie jest ropa naftowa a roślina, czyli surowiec odnawialny. Swoją drogę eko plastik rozpoczyna na plantacji trzciny cukrowej. Tam roślina wzrasta nawet do trzech metrów, pochłaniając w tym czasie ogromne ilości dwutlenku węgla. Następnie jest ścinana pod produkcję cukru i trafia do przetwórni. Odpadem są łodygi trzciny, które do tej pory były wyrzucane. Obecnie jednak są w pełni wykorzystywane – wytwarza się z nich miazgę i poddaje różnym procesom przetwórczym, dzięki którym powstaje eko polietylen.

Z polietylenu w Europie powstaje butelka Ecoperla Ecobott. Jej wytworzenie i utylizacja wymagają minimalnego śladu środowiskowego. Na procesy nie są potrzebne duże iloci wody i energii. Po zużyciu można ją oddać do recyklingu. Wielu ekologów i naukowców dostrzega ogromny potencjał w zielonym polietylenie, widząc w nim doskonałą alternatywę tworzyw syntetycznych.

Przeczytaj więcej: https://www.krainawody.pl/blog/news/zadbaj-o-siebie-czyli-jak-miec-wode-zawsze-przy-sobie-i-dbac-o-nawodnienie

Wybierz dobre nawyki!

Nieważne, na którą butelkę wielokrotnego użytku się zdecydujesz, każda będzie dobrym wyborem, bo pomoże Ci zadbać o siebie oraz o środowisko. To prosty kroczek do tego, by czuć się dobrze  i dopomóc otoczeniu. A Ty masz już swoją butelkę wielokrotnego użytku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.